Weselny dress code, czyli jak się ubrać by wyglądać stylowo cz.II

Opublikowany : 2020-03-03 14:28:11
Kategorie : Inspiracje na różne okazje Rss feed , Moda Rss feed , Poradnik Rss feed

Weselny dress code, czyli jak się ubrać by wyglądać stylowo cz.II

Z kreacją na wesele wiążą się  pewne ograniczenia i konwenanse, których nieprzestrzeganie może skończyć się niezbyt przychylnymi reakcjami ze strony innych gości lub pary młodej. W poprzednim wpisie opisaliśmy dwa najczęściej popełniane błędy, których naprawdę warto unikać podczas tworzenia ślubnej stylizacji, dziś pora na kolejne wskazówki, jak wyglądać stylowo i nie zaliczyć modowej wpadki na weselu.

Uważaj na zbyt odważne sukienki ślubne

Wesele to taka impreza, podczas której każda z nas chce wyglądać olśniewająco, jednak to także dzień, w którym w centrum uwagi powinna być tylko panna młoda. Dlatego próba przyćmienia jej i zakładania krótkiej, odsłaniającej zbyt dużo sukienki ślubnej, to jeden z najgorszych i jednocześnie najczęściej powtarzanych błędów. Krótkie, dużo odsłaniające i niepozostawiające pola dla wyobraźni sukienki to nienajlepszy wybór także dlatego, że Twoja stylizacja może zostać odebrana jako wulgarna i niepasująca do okoliczności. Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoja sukienka na wesele wyróżniała się spośród innych, a jednocześnie chcesz zachować umiar, zdecyduj się na model, który podkreśla jedną, konkretną część ciała. Może to być minisukienka, której krój wyeksponuje Twoje długie nogi lub koktajlowa sukienka eksponująca dekolt lub plecy. Dzięki temu przyciągniesz spojrzenia niebanalnym strojem i jednocześnie unikniesz wytykania palcami.

Ubiór zgodny z motywem wesela

Wesela tematyczne i wesela z motywem przewodnim to rozwiązanie, które zyskuje coraz większe grono zwolenników. Nic dziwnego – tego typu imprezy nie tylko pozwalają lepiej zintegrować gości, którzy jeszcze się nie znają, ale także doskonale wychodzą na zdjęciach. Dlatego, jeśli na weselu, na które się wybierasz został z góry określony styl ubioru, temat przewodni lub motyw – nie wyłamuj się i dostosuj się do życzenia młodych.

Styl casual na wesele – zdecydowanie nie!

Wesele to okazja, która wymaga przygotowań – zarówno ze strony młodych, jak i gości. Zwykle wiadomo o nim od jakiegoś czasu, zatem zdecydowana większość gości ma go wystarczająco dużo by przygotować odpowiednie strój. Dlatego przychodzenie w codziennych, niedopasowanych do okazji ubraniach to nie tylko modowa wpadka, ale przede wszystkim brak szacunku wobec młodych. Na rynku dostępnych jest mnóstwo sukienek i sukni na wesele – wśród nich znajdziesz modele idealnie dopasowane do każdego typu sylwetki.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)