Weselny dress code, czyli jak się ubrać by wyglądać stylowo cz.I

Opublikowany : 2020-02-21 13:58:32
Kategorie : Inspiracje na różne okazje Rss feed , Moda Rss feed , Poradnik Rss feed

Weselny dress code, czyli jak się ubrać by wyglądać stylowo cz.I

Sezon ślubny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim odwieczny dylemat – w co się ubrać? I choć ostatnimi czasy nastąpiło spore rozluźnienie w kwestii stylizacji weselnych to istnieje kilka uniwersalnych zasad, których warto przestrzegać, jeśli chcemy dobrze się czuć i nie narazić się innym weselnikom.

Biała sukienka

Dzień ślubu i wesele to jedna z najważniejszych momentów w życiu Młodej Pary, dlatego nie ulega wątpliwości, że to właśnie oni powinni być w centrum zainteresowania i olśniewać swoim wyglądem. Dlatego też powszechnie uważa się, że biel powinna być zarezerwowana wyłącznie dla Panny Młodej, podobnie jak długie suknie w bardzo jasnych odcieniach. Biała sukienka dla gości to wyjątkowo kontrowersyjna kwestia, która może sporo namieszać podczas wesela i sprawić, że panna młoda będzie miała do Ciebie żal. Jeszcze do niedawna, założenie białej kreacji było jednym z największych weselnych faux pas , a osoby, które decydowały się na taką sukienkę były narażone na średnio przychylne komentarze zarówno od innych gości, jak i od Młodej Pary. Z drugiej jednak strony, coraz częściej nowożeńcy decydują się na tematyczne wesela, w których określona barwa pełni rolę motywu przewodniego – nierzadko pada właśnie na biel, ecru czy krem lub proszą w zaproszeniu o założenie ubrań w konkretnym kolorze. Jeśli jednak nie znalazłaś nic takiego w zaproszeniu, zrezygnuj z koloru zarezerwowanego dla panny młodej i postaw na kreację w innym kolorze.

Co z czernią?

Podobnie sytuacja wygląda z czarnymi kreacjami na wesele, choć trzeba przyznać, że nie wzbudzają one aż takich kontrowersji. Niemniej to kolor, który wciąż kojarzy się głównie z żałobą, dlatego może Twoje pojawienie się w czarnej sukni może być dwuznacznie odebrane, zwłaszcza jeśli wśród gości jest wielu tradycjonalistów. Jeśli jednak Twoja wymarzona sukienka to właśnie ta w odcieniu głębokiej czerni, możesz nieco nagiąć reguły zestawiając ją z odpowiednimi dodatkami. Jeśli dobierzesz do czarnej  sukienki na wesele stylowy, jasny żakiet, buty w szalonym i intensywnym kolorze oraz kontrastującą z całością biżuterię, unikniesz żałobnego efektu i unikniesz nieprzychylnych komentarzy.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)