Rozmowa kwalifikacyjne – jak się ubrać, by zdobyć wymarzoną pracę? Cz. II

Opublikowany : 2019-11-29 15:11:10
Kategorie : Inspiracje na różne okazje Rss feed , Moda Rss feed , Poradnik Rss feed

Rozmowa kwalifikacyjne – jak się ubrać, by zdobyć wymarzoną pracę? Cz. II

Dzięki odpowiedniemu dress code nie tylko będziecie się doskonale prezentować, ale także podkreślicie swój profesjonalizm oraz odpowiedzialne podejście do przyszłych obowiązków. Nie ma się co oszukiwać – strój i wygląd podczas rozmowy naprawdę ma duże znaczenie. Dziś skupimy się na dodatkach, które również potrafią namieszać w perfekcyjnym outficie.

Dodatki na rozmowę, czyli biżuteria, torebka i buty

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego elementami garderoby, które potrafią zepsuć nawet najbardziej dopracowany wizerunek są dodatki, takie jak torebka czy biżuteria. Niestety, musisz odłożyć na bok duże kolczyki, bransolety i efektowne naszyjniki. Postaw raczej na subtelną i delikatną biżuterię, która nie rzuca się w oczy od razu, a stanowi jedynie dopełnienie Twojego profesjonalnego wizerunku. Z drugiej strony, nie warto całkowicie rezygnować z biżuterii - wbrew pozorom przesadna skromność nie świadczy na Twoją korzyść i nie robi dobrego wrażenia na rekrut erach. Nie przesadź też w drugą stronę i nie obwieszaj się od góry do dołu całą zawartością szkatułki. Specjaliści od wizerunku mówią jasno, że najlepsze wrażenie zrobisz jeśli zdecydujesz się jedynie na dwa elementy biżuterii np. łańcuszek i kolczyki.

No i wreszcie – torebka. Niby nic, zwykły, prozaiczny dodatek, a jednak – można na nim polec z kretesem. Musisz pamiętać o dwóch naczelnych zasadach: prostocie i możliwie najlepszej jakości. Pierwsza z nich zakłada, że torebka nie może być zbyt duża ani zbyt mała, najlepsze będą te średniej wielkości, nawet jeśli nie mieszczą formatu a4. Postaw na modele do ręki, bo robią wrażenie najbardziej profesjonalnych. Dodatkowo pozwolą Ci zająć czymś ręce, które doskonale zdradzają emocje w stresujących sytuacjach. Możesz dobrać ją kolorystycznie do stroju lub dowolnie poruszać się w obrębie kolorów dopuszczalnych w bussines dress. Tych niestety nie ma zbyt wiele, ale to nie oznacza, że nie masz w czym wybierać. Czarne, szare czy granatowe torebki to strzał w dziesiątkę i ponadczasowa elegancja, która naprawdę zawsze się obroni.

Ostatnia kwestia to odpowiednie buty – dobrze widziane są modele na średniej wysokości obcasie, jednak nie powinny być zbyt wyzywające ani tym bardziej – zbyt kolorowe. Buty ze spiczastym noskiem, w kolorze ognistej czerwieni to świetna opcja na szaloną noc w klubie, jednak na rozmowie kwalifikacyjnej nie zrobią dobrego wrażenia. Dlatego zdecyduj się na model, który kolorystycznie będzie pasował do Twojej stylizacji i będzie stanowił jej integralną całość.

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)