Rozmowa kwalifikacyjna – jak się ubrać, by zdobyć wymarzoną pracę? Cz. I

Opublikowany : 2019-11-28 16:01:08
Kategorie : Inspiracje na różne okazje Rss feed , Moda Rss feed , Poradnik Rss feed

Rozmowa kwalifikacyjna – jak się ubrać, by zdobyć wymarzoną pracę? Cz. I

Pewnie część z Was ma już kilka takich spotkań z rekruterami za sobą i doskonale pamięta z jakimi emocjami się one wiążą – powiedzmy to sobie szczerze, rozmowa kwalifikacyjna to żadna przyjemność. Jednak, czy wiedziałaś, że odpowiedni strój może nie tylko znacznie zwiększyć Twoje szanse w starciu z rekruterem. Jednocześnie, odpowiednie ubranie sprawi, że poczujesz się pewniej i swobodniej, dzięki czemu ze stresu nie poplącze Ci się język. :)

Mimo, że często pierwsze etapy rekrutacji składają się konkursu CV lub testu kompetencji, prędzej czy później staniesz oko w oko z rekrtuterem, który będzie sprawdzał Twoje kwalifikacje. Pocieszająca wiadomość jest taka, że dobrze dobrany strój pomoże Ci wykreować profesjonalny wizerunek – nie od dziś wiadomo, że jak cię widzą, tak cię piszą.

Gotowe zestawy na rozmowę kwalifikacyjną

Idąc na rozmowę kwalifikacyjną najodpowiedniejszy będzie strój w stylu bussines dress. Dzięki niemu pokażesz przyszłemu pracodawcy, że podchodzisz do rozmowy poważnie i jesteś właściwą osobą na właściwym miejscu. Pamiętaj, że każdy element Twojej garderoby jest dla rekrutera informacją o tym, jakie jest Twoje nastawienie do tej konkretnej sytuacji. Poza tym, czy wyglądając elegancko nie czujesz się pewniej?

Ok, tyle w teorii, teraz pora na praktykę. Pożądane są wszelkie garnitury, garsonki, kostiumy i klasyczne sukienki w stonowanych kolorach takich jak popiel, granat, marengo lub grafit. Warto unikać krzykliwych kolorów i czerni, no, chyba, że wybierasz się na rozmowę do korporacji, która zrzesza kreatywnych artystów. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na sukienkę, czy spodnie, pamiętaj, że każdy z tych zestawów powinien być gładki i wyważony, bez żadnych zbędnych zdobień czy wzorków. Decydując się na sukienkę kluczową kwestią jest jej długość (do połowy kolan) i krój zakrywający ramiona. Nawet jeśli z nieba leje się żar nie ryzykuj fasonu mini i odkrytych ramion – taki manewr to poważny błąd, który może zaprzepaścić Twoje szanse już na starcie. Nie możesz poszaleć także z kolorem i fasonem bluzki – dozwolone są biel, blady błękit i bez, zakazane prześwity, falbany i głębokie dekolty. Oczywiście, wszystkie te zasady nie oznaczają, że powinnaś wyglądać jakbyś włożyła na siebie pokutny worek. Najważniejsze jest dopasowanie fasonu do typu sylwetki – jeśli wiesz, jaki krój spodni czy marynarki pasuje do Twojej figury, będziesz wyglądać jak milion dolarów, nawet jeśli będą proste i bardzo oficjalne.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)