Plisowane sukienki – jak je wykorzystać w stylizacji?

Opublikowany : 2020-02-04 09:49:30
Kategorie : Moda Rss feed , Poradnik Rss feed

Plisowane sukienki – jak je wykorzystać w stylizacji?

Moda na charakterystyczne zagięcia pochodzi ze starożytnego Egiptu i już wtedy wykorzystywana była do podkreślania statusu społecznego. Plisowane kreacje zarezerwowane były wyłącznie dla arystokracji, bowiem ich stworzenie nie było proste – należało rozbić białko jaj na wcześniej przygotowaną, lnianą tkaninę i pozostawić do wyschnięcia. Nie inaczej było w starożytnej Grecji, gdzie efektownym drapowaniem tkaniny zajmowała się służba, a sam proces zajmował kilka godzin. Wróćmy jednak do współczesności – plisowane sukienki i spódnice od roku 2015 święcą prawdziwe triumfy zarówno na wybiegach najlepszych projektantów, jak i jako element stylizacji ulicznych.

Popularność plisów wynika przede wszystkim z faktu, że do ich stworzenia najczęściej wykorzystywane są zwiewne materiały, dzięki którym całość nabiera lekkiego, trójwymiarowego charakteru. Wszystko to sprawia, że plisowane sukienki i spódnice to doskonały wybór dla każdego typu figury – delikatne marszczenia świetnie układają się na każdym typie sylwetki, eksponując to, co w niej najlepsze. Jednocześnie plisy to wyjątkowo kobieca forma, która pozwala na stworzenie świeżej i modnej stylizacji.

Plisowane sukienki i spódnice – jak je nosić?

Plisowane ubrania, choć efektowne, potrafią sprawić nieco trudności w tworzeniu stylizacji. Dlatego warto zestawiać je z klasycznymi fasonami, które będą stanowiły odpowiednią bazę dla efektownych plisów i pomogą Ci uniknąć efektu przekombinowana. Jeśli zdecydujesz się na plisowaną spódnicę, warto dopasować do niej gładką, jednolitą bluzkę bez zdobień i aplikacji. Dobrym rozwiązaniem są także gotowe sukienki, z plisowanym dołem i dopasowaną kolorystycznie górą. Plisowane sukienki doskonale prezentują się w towarzystwie dziewczęcych dodatków i elementów inspirowanych stylem boho – wiklinowe koszyki zamiast torebki, kwiaty we włosach i delikatne sandałki będą stanowiły doskonałe dopełnienie stylizacji. Jeśli jednak chcesz dodać całości nieco pazura i rockowego stylu, dobrze sprawdza się także połączenie oparte na kontrastach – subtelna plisowana spódnica zyska zupełnie zmieni charakter, jeśli zestawisz ją z ciężkimi butami, czarną torbą i skórzaną ramoneską.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)