Jak dopasować sukienkę do poszczególnych rodzajów sylwetki?

Opublikowany : 2020-01-09 14:15:37
Kategorie : Moda Rss feed , Poradnik Rss feed

Jak dopasować sukienkę do poszczególnych rodzajów sylwetki?

Dobrze dopasowana sukienka dodaje pewności siebie, odwagi i energii, dzięki której czujesz, że świat leżu u Twoich stóp. Z drugiej strony, samo dopasowanie sukienki do figury to kwestia, która niejednej kobiecie spędza sen z powiek. I tu wkraczamy my, bowiem na sukienkach znamy się jak nikt! Przedstawiamy Wam kilka prostych tricków, które pozwolą Wam na dopasowanie sukienki do figury i znalezienie doskonałej kreacji na każdą okazję. Dzięki naszym radom dowiecie się, które fasony są dla Was, a które niekoniecznie się sprawdzą – oszczędzicie sobie sporo czasu spędzonego na mierzeniu nietrafionych sukienek i frustracji. To co, zaczynamy?

Dopasowanie sukienki do sylwetki warto zacząć od określenia jej typu. Zwykło się uważać, że istnieje 12 typów, z których każda charakteryzuje się innymi cechami. Do najpopularniejszych i najczęściej występujących zdecydowanie należą jabłko, gruszka i kolumna i to właśnie na nich się dziś skupimy.

Sukienki dla jabłka

Figura typu jabłko charakteryzuje się przede wszystkim brakiem wcięcia w talii i nieco wystającym brzuchem. Jednak kobiety o tym typie sylwetki mogą pochwalić się wyjątkowo szczupłymi i zgrabnymi nogami oraz kształtnymi ramionami. Warto to podkreślić za pomocą odpowiedniej sukienki! Warto wybierać sukienki o długości mini lub midi, które wyeksponują nogi i odwrócą uwagę od braku talii. Pomocne w zaznaczeniu talii okażą się także sukienki kopertowe oraz w stylu empire, które dzięki odcięciu pod biustem pozwolą zaznaczyć najwęższy fragment tułowia. Warto jednak pamiętać, by sukienka dla tego typu sylwetki nie powinna mieć zbyt wielu marszczeń w okolicy pasa, bowiem tego typu krój może niepotrzebnie uwydatnić wystający brzuch. Zasadniczo, większość kobiet o tym typie sylwetki ma średniej wielkości lub mały biust – jeśli jednak jesteś posiadaczką większego biustu, optycznie wysmuklisz całość, zakładając sukienkę z dekoltem w kształcie litery V.

Sukienki dla gruszki

Gruszka to typ sylwetki, którego głównymi cechami są przede wszystkim szerokie biodra, niewielki biust, wąska i wyraźnie zaznaczona talia oraz szczupła górna część tułowia. Wiele kobiet narzeka na pozornie nieproporcjonalnie szerokie do reszty figury biodra, jednak zasadnicza kwestia tkwi w ich odpowiednim wyeksponowaniu. Warto wybierać sukienki o długości midi odcięte w talii lub w kształcie litery A, które nieco zakryją szerokie biodra i odwrócą uwagę od dolnej części ciała. Jednocześnie warto, by sukienka podkreślała zgrabne ramiona oraz wcięcie w talii, dlatego ten typ figury doskonale wygląda w gorsetowych sukienkach z rozkloszowanym dołem.

Sukienka dla kolumny

Kobiety o sylwetce typu kolumna często narzekają na brak wyraźnie zaznaczonych bioder i talii, które nadają ich figurze nieco chłopięcy wygląd. Jednocześnie kobiety o tym typie sylwetki są najczęściej wysokie i szczupłe, dlatego doskonale leży na nich większość typów sukienek. Warto jednak wybrać model, który wydobędzie i nada Twojej figurze nieco kobiecych kształtów. Doskonale w tej roli sprawdzą się wszelkie obcisłe i dopasowane modele, szczególnie z aplikacjami i printami na wysokości newralgicznych punktów – bioder, pupy oraz biustu. Te detale optycznie powiększą te części ciała i sprawią, że będą wyglądały na pełniejsze.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)