Jak dobrać sukienkę do wzrostu? Znajdź swoją idealną długość! Cz.II

Opublikowany : 2019-12-30 14:02:55
Kategorie : Moda Rss feed , Poradnik Rss feed

Jak dobrać sukienkę do wzrostu? Znajdź swoją idealną długość! Cz.II

Z poprzedniego wpisu (znajdziecie go tu), dowiecie się dla kogo najlepsza jest długość mini i czy midi to naprawdę najbardziej uniwersalna długość. Tymczasem przed Wami dwie, niekwestionowane faworytki nadchodzącego sezonu – długość maxi i mezzo!

 

Długość mezzo

O tej długości mówi się stosunkowo niewiele, z gruntu zaliczając ją do sukienek typu midi. Wielka szkoda, bowiem sukienki mezzo to modele o wyjątkowo uniwersalnej długości, w której każda kobieta prezentuje się doskonale. Cechą charakterystyczną sukienek mezzo jest dół sięgający pośrodku kolan lub minimalnie nad nimi – dzięki temu maskuje masywne lub pełniejsze uda i jednocześnie eksponuje zgrabne łydki. Co ważne, sukienki mezzo doskonale sprawdzą się nie tylko dla kobiet o każdym wzroście, ale są także odpowiednie dla Pań w każdym wieku i o każdym typie sylwetki. Sukienki mezzo to także wyjątkowo uniwersalna długość, która umożliwi stworzenie wyjątkowej stylizacji zarówno na oficjalne, jak i mniej formalne okazje. Sprawdzi się zatem świetnie jako sukienki na wesele, komunię czy biznesowe spotkanie ale także na niezobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi.

Długość maxi

Sukienki maxi od kilku sezonów wiodą prym wśród modeli wizytowych i raczej prędko się to nie zmieni. To fason uznawany za jeden z najkorzystniejszych i najwygodniejszych, a przy tym niezwykle efektownych. Wśród sukienek maxi znajdziesz zarówno modele, które kończą się w okolicach kostki, jak i te, w których kostka jest zakryta oraz długie, powłóczyste, sięgające do ziemi suknie. W sukienkach maxi najlepiej prezentują się kobiety wysokie i o średnim wzroście – tego typu sukienka doskonale sprawdzi się także w połączeniu z butami na płaskim obcasie. Jednocześnie, jeśli zależy Ci na tym, by wydawać się nieco niższą, warto wybrać model, który kończy się nad kostką i dopasować do niego stylowe baleriny lub płaskie czółenka. Wszystko to nie oznacza jednak, że niskie kobiety nie powinny zrezygnować z tej długości – wystarczy wybrać model sięgający do ziemi i założyć do niego buty na wysokim obcasie, tak by spod sukni wystawały wyłącznie czubki. Takie połączenie sprawdzi się doskonale podczas wielkich wyjść i wyjątkowych okazji.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)