Damska marynarka – jak ją dopasować do figury?

Opublikowany : 2019-10-22 14:14:49
Kategorie : Moda Rss feed , Poradnik Rss feed

Damska marynarka – jak ją dopasować do figury?

Niezależnie od tego do czego założysz marynarkę, stylizacja z miejsca zyskuje na atrakcyjności i elegancji. Jednak w marynarkach i żakietach tkwi pewien haczyk – tylko odpowiednio dobrana do sylwetki pozwoli Ci w pełni wydobyć wszystkie jej atuty.

Trochę historii

Chociaż żakiety pojawiły się w damskiej szafie grubo ponad 100 lat temu, ich największa popularność przypada na lata 50’ XX wieku, kiedy to Coco Chanel stworzyła swój kultowy, inspirowany męskim modelem, tweedowy prototyp. To był strzał w 10, który podchwyciły wszystkie ówczesne fashionistki i ikony mody, takie jak Brigitte Bardot czy Jackie Kennedy. Od tamtej pory marynarki święcą triumfy w każdej sytuacji – od oficjalnych zestawień biznesowych po luźne, miejskie stylizacje, a ogrom fasonów, krojów i wykończeń daje niemal nieograniczone możliwości.

Marynarka – jak ją dobrać do sylwetki?

Dobrze dopasowana do figury marynarka, potrafi nie tylko ukryć ewentualne mankamenty figury, ale przede wszystkim wydobyć i podkreślić to co w niej najlepsze. Warunkiem jest poznanie swoich mocnych i słabych stron i znalezienie odpowiedniego modelu.

W przypadku kobiet o szerokich, rozbudowanych ramionach doskonale sprawdzą się luźne marynarki, uszyte z lekkiego materiału. Warto także, by żakiet pozbawiony był klap a jego dekolt układał się w szpic. Dzięki materiałowi cała sylwetka nabierze lekkości, a podłużny dekolt pozwoliu wysmuklić szyję i odciągnąć uwagę od ramion.

Jeśli masz większy brzuszek lub nie posiadasz wcięcia w talii, doskonałym modelem marynarki będzie ten, który jest taliowany i wydłużony. Dzięki odpowiedniej długości zakryjesz większe biodra i brzuch, z kolei zaznaczona talia pozwoli optycznie zaznaczyć kibić. W tej roli doskonale sprawdzą się wszystkie modele inspirowane męskimi żakietami i marynarkami.

U kobiet o chłopięcej budowie ciała doskonale sprawdzą się krótkie modele, zapinane na guzik na wysokości pasa. Pozwoli to nie tylko zaznaczyć talię, ale także nieco zaokrąglić biodra i wyrównać proporcje sylwetki.

Panie o figurze gruszki świetnie wyglądają z kolei z marynarkach, na których dużo się dzieje. Sprawdzą się zatem wszystkie bogato zdobione modele, inspirowane marynarskim stylem lub z dwurzędowym zapięciem. Dla wyrównania proporcji możesz także wykorzystać modele z poduszkami lub marszczeniami na ramionach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)