Ciepło i stylowo, czyli jak wybrać kurtkę puchową na chłodniejsze dni?

Opublikowany : 2019-10-25 14:14:54
Kategorie : Moda Rss feed , Poradnik Rss feed

Ciepło i stylowo, czyli jak wybrać kurtkę puchową na chłodniejsze dni?

Coraz niższe temperatury o poranku i wieczorem, to niechybny znak, że ani się obejrzymy a zima znowu zaskoczy nas w najmniej oczekiwanym momencie – jak co roku :)

Wybór odpowiedniej kurtki na zimę to odwieczny problem każdej kobiety. Jej głównym zadaniem, bez wątpienia powinna być doskonała ochrona przez zimnem, wiatrem i opadami, czyli po prostu niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jednak z drugiej strony fajnie, gdyby jednocześnie była stylowa, modna i pasowała do wielu różnych stylizacji. Wydaje się niemożliwe? Spokojnie! Mamy kilka patentów na to, jak nie dać się zimnu i jednocześnie wyglądać modnie i z klasą – niezależnie od pogody.

Kurtka puchowa – znajdź model na miarę swoich oczekiwań

Podstawowym błędem większości osób szukających okrycia wierzchniego na zimę, jest kupowanie go na ostatnią chwilę, kiedy zaczyna robić się naprawdę zimno. Wówczas półki sklepowe i sklepy internetowe w większości są przebrane i kończy się tak, że bierzemy to co jest – a nie to czego szukamy. Dlatego przygotowania do zimy i poszukiwanie kurtki warto zacząć już jesienią – przede wszystkim od określenia czego dokładnie od niej oczekujemy i jaka powinna być.

Zacznijmy od tego, że w Polsce srogie zimy są rzadkością, jednak kilkunastodniowe okresy mrozu każdej zimy to standard. Dlatego warto wybrać kurtkę o parametrach, które pozwolą komfortowo przetrwać ten okres. Nie bez powodu od lat rekordy popularności biją kurtki puchowe – ich specjalna konstrukcja i wypełnienie pozwalają skutecznie ochronić przed zimnem i śniegiem. Dotyczy to także kurtek z wypełnieniem z puchu syntetycznego – jego właściwości są zbliżone do naturalnego, ale dodatkowo ma dwa inne atuty – nie nasiąka wodą i jest znacznie tańszy. Dzięki specjalnym przeszyciom i wstawkom, kurtki puchowe dobrych marek doskonale dopasowują się do sylwetki i podkreślają jej atuty. Jednocześnie, taki krój i umiejętne rozmieszczenie wypełnienia zapobiega efektowi ludzika Michelin, a do tego pozwala zachować pełną swobodę ruchu.

Podczas wyboru kurtki puchowej na zimę warto zwrócić uwagę także na jej długość – jest to zależne nie tylko od indywidualnych preferencji, ale także od typu sylwetki. Najbezpieczniejsza długość, czyli taka, w której dobrze wyglądają kobiety o praktycznie każdym typie sylwetki, to ta do połowy bioder. Pozwala na jednoczesne zakrycie newralgicznych elementów, takich jak plecy, nerki i biodra oraz wyeksponowanie nóg. Ciekawym rozwiązaniem, zyskującym od kilku sezonów popularność, jest także asymetryczny krój kurtek puchowych. Przedłużany tył zapewnia jeszcze lepszy komfort termiczy, a krótszy przód – wygodę. Niektóre modele wyposażone są także w opcję odpinania rękawów, dzięki czemu z powodzeniem mogą służyć za bezrękawnik podczas cieplejszych dni.

Niezależnie od tego, jaki fason wybierzesz, kurtki puchowe najlepiej prezentują się w towarzystwie kaptura z futrzanym obszyciem. To już w zasadzie ich znak rozpoznawczy, charakterystyczny dla tego typu kurtek. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by futerko użyte do obszyć było wykonane z materiału ekologicznego. Zachowuje podobne właściwości do futra naturalnego, ale jest zdecydowanie bardziej etyczne.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)